Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa i wycofania z rynku pierwszego stopnia automatów oddechowych NX700Jeśli posiadasz pierwszy stopień NX700, bezzwłocznie zaprzestań jego użytkowania a następnie skontaktuj się z dealerem, u którego zakupiłeś automat lub bezpośrednio z nami (support@xdeep.pl) w celu uzyskania informacji co do dalszych kroków.

Jakkolwiek otrzymaliśmy jedno zgłoszenie awarii śruby, konsekwencje takiej awarii mogą być poważne, wliczając w to obrażenia lub utonięcie. Z tego też powodu, pod żadnym pozorem nie używaj automatu oddechowego NX700.


O co chodzi?

Zdecydowaliśmy się wycofać automaty NX700 z rynku w związku z potencjalnym niebezpieczeństwem dla użytkownika.

Automaty oddechowe NX700 produkowane są we Włoszech przez producenta z wieloletnim doświadczeniem w tego typu produktach. Przed wprowadzeniem na rynek zostały gruntownie przetestowane podczas wielu miesięcy rygorystycznych testów w ekstremalnie wymagających warunkach.

Niestety otrzymaliśmy informację o jednym przypadku pierwszego stopnia w którym doszło do uszkodzenia śruby mocującej głowicę. Po otrzymaniu informacji natychmiast podjęliśmy próby zrekonstruowania awarii w celu analizy przyczyn, jednak okazały się one bezskuteczne. Zakładamy, że śruba może ulec uszkodzeniu wskutek uderzenia w wyniku upadku butli lub długotrwałego poddawania naprężeniom dla jakich nie została przewidziana.

Tworzenie innowacyjnych produktów niesie ze sobą ryzyko, że mimo współpracy z doświadczonym producentem, certyfikacji CE i długotrwałych rygorystycznych testów, nieprzewidziane problemy techniczne mogą pojawić się już po wypuszczeniu produktu na rynek.

W XDEEP nie tylko staramy się tworzyć zupełnie nowe i innowacyjne produkty, zamiast kopiować znane z rynku rozwiązania, ale kładziemy ogromny nacisk na jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

Akcją serwisową objęte są 1-wsze stopnie automatu oddechowego model NX700. Oznaczenie modelu znajduje się w widocznym miejscu nad portem LP umieszczonym w korpusie:


Co powinieneś zrobić jeśli jesteś posiadaczem pierwszego stopnia NX700

Jeśli posiadasz pierwszy stopień NX700, bezzwłocznie zaprzestań jego użytkowania a następnie skontaktuj się z dealerem, u którego zakupiłeś automat lub bezpośrednio z nami (support@xdeep.pl) w celu uzyskania informacji co do dalszych kroków. Jakkolwiek otrzymaliśmy jedno zgłoszenie awarii śruby, konsekwencje takiej awarii mogą być poważne, wliczając w to obrażenia lub utonięcie. Z tego też powodu, pod żadnym pozorem nie używaj automatu oddechowego NX700.


Co dalej?

Oferujemy naszym klientom jedną z następujących opcji:
  • Wymianę 1szego stopnia NX700 na 1wszy stopień CX100, który różni się tym że nie posiada głowicy obrotowej. Klient otrzyma również voucher o wartości 450 pln na zakup dowolnych produktów XDEEP w przyszłości;
  • Zwrot produktu za pośrednictwem dealera i otrzymanie kwoty zakupu.
Skontaktuj się z dealerem u którego zakupiłeś automat oddechowy w celu rozpoczęcia procesu.


Jeśli potrzebujesz więcej informacji

W celu uzyskania informacji możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem email (support@xdeep.pl), telefonu (+48 12 44 66 998) lub poprzez Facebook Messenger (https://www.facebook.com/XdeepGear).