Kieszenie balastowe 2x6kg

Kieszenie balastowe 2x6kg

Odpowiednio duża pojemność

Kieszenie w wersji XL są doskonałym wyborem dla nurków o większej posturze lub nurkujących w znimnych wodach. Komplet kieszeni balastowych w wersji XL może pomieścić aż 12 kg balastu.

Taka pojemność sprawia, że doskonale sprawdzają się w nurkowaniu w zimnych Polskich wodach, gdzie suchy skafander i gruby docieplacz lub gruba pianka wymagają dużej ilości balastu.

Jeśli w ciepłych wodach będziesz potrzebował mniej balastu, to system regulacji pojemności kieszeni rozwiąże problem.
Duża pojemność: 2x6kg
Łatwiejsze i bezpieczniejsze przenoszenie

Łatwiejsze i bezpieczniejsze przenoszenie

Kieszenie balastowe XDEEP mają dwuczęściową budowę a balast umieszczony jest w wenętrznym zasobniku wyposażonym w solidny uchwyt.

Dzięki takiej konstrukcji przenoszenie i manipulacja balastem jest zdecydowanie łatwiejsza i bezpieczniejsza, gdyż ryzyko przypadkowego upuszczenia ciężkiego balastu jest zdecydowanie niższe.

Wychodząc na łódź możesz wyciągnąć całą zawartośc kieszeni i podać obsłudze. Balast będzie bezpieczny a wejście na łódź zdecydowanie prostsze.

Pewnie zamocowany balast i łatwe zrzucanie

Utrata balastu podczas nurkowania może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego wyposażyliśmy kieszenie XDEEP w bardzo trwałe i mocne klamry wykonane z poliacetalu, produkowane przez amerykańską firmę ITW NEXUS. Dzięki nim balast jest bezpiecznie zamocowany.

Odpowednio wymiary klamry klamry dają Pewność, że nawet w grubych neoprenowych rękawicach łatwo zrzucisz balast, gdyby zaszła taka potrzeba.
Pewnie zamocowany balast i łatwe zrzucanie
Ochrona przed związkami ołowiu

Ochrona przed toksycznym tlenkiem ołowiu

Ołów wystawiony na działanie powietrza szybko pokrywa się szarym nalotem. To tlenek ołowiu - rakotwórczy związek, który kumuluje się w organiźmie. Przenosząc w rękach niechroniony balast, pewna ilość tlenku ołowiu zawsze pozostaje na Twojej skórze. Warto zabezpieczyć siebie i środowisko przed tym toksycznym związkiem.

Kieszenie balastowe XDEEP wyposażone są w wewnętrzne zasobniki na balast, które nie dość że pozwalają na zdecydowanie łatwiesze przenoszenie ciężkiego balastu, to jeszcze chronią Ciebie i Twoje najbliższe otoczenie przed toksycznym tlenkiem ołowiu.

Stabilne mocowanie

Nie ma chyba nic gorszego, niż niestabilnie zamocowany balast, który przesuwa się i obija.

Kieszenie balastowe XDEEP mocowane są na pasie biodrowym uprzęży i przykręcone do płyty, dzięki czemu nic się nie przesuwa i balast pozostaje na swoim miejscu nawet gdy obracasz się na boki, w górę czy w dół.
Stabilne mocowanie
Usztywnienie krawędzi kieszeni

Usztywnienie krawędzi kieszeni

Przednia część kieszeni została wzmocniona sztywną taśmą, przez co zdecydowanie łatwiej jest włożyć ciężki balast. Szybko docenisz to małe usprawnienie, zwłaszcza gdy będziesz musiał włożyć balast w grubych rękawicach lub ćwicząc podczas nurkowania.