KARABIŃCZYKI
NX SERIES

Usprawniliśmy wszystko.

Nasze rewolucyjne karabińczyki są częścią Serii NX.

Rewolucyjna w najdrobniejszych szczegółach

Najtrudniej jest poprawić proste rzeczy. I dlatego przez ostatnie 60 lat karabińczyki tłokowe prawie się nie zmieniły. By sprostać wyzwaniu, wpierw dokładnie przeanalizowaliśmy każdy element i każdy aspekt użytkowy tradycyjnego karabińczyka, a następnie znaleźliśmy sposób jak go poprawić.

Seria NX jest dowodem, że dzięki kreatywności i innowacji można stworzyć coś znacząco lepszego i unikalnego, utrzymując jednocześnie prostotę i niezawodność tradycyjnych rozwiązań.

Karabińczyk stworzony z myślą o zimnej wodzie

Grube rękawice lub zmarznięte dłonie zdecydowanie utrudniają obsługę karabińczyków, a w sytuacjach awaryjnych liczy się każda sekunda. Od sprawnej obsługi karabińczyka może zależeć bezpieczeństwo Twoje lub partnera.

Tworząc karabińczyki NX SERIES zaprojektowaliśmy wszystkie z ich elementów w taki sposób, by obsługa w neoprenowych lub suchych rękawicach była przyjemnością. Pomyśleliśmy o dużym i wygodnym spuście, podparciu dla palców zapobiegającemu wyślizgiwaniu się i jeszcze kilku innych elementach.

Różnica jest diametralna. Gdy raz ich użyjesz, nigdy nie wrócisz do tradycyjnych karabińczyków.

Łatwiejsze otwieranie

By ułatwić otwieranie, powiększyliśmy spust karabińczyka a samą zaś głowicę uformowaliśmy w taki sposób, by zapewnić podparcie palcom podczas otwierania zapobiegając jego wyślizgiwaniu się z dłoni.

Jednocześnie tak zmieniliśmy kształt spustu, by uniemożliwić zahaczenie linki poręczowej, co mogłoby spowodować jej przecięcie lub przypadkowe otwarcie karabińczyka, które zdarzają się w przypadku tradycyjnych karabińczyków.

Te dwie kluczowe zmiany powodują, że karabińczyki
NX SERIES są łatwiejsze w obsłudze i bezpieczniejsze w użytkowaniu.

Duży,
zaokrąglony,
niezaczepiający
spust
Podparcie
palca
Otwarcie
na 14 mm
Specjalny
kształt haka
ułatwiający
wpinanie.

Łatwiejsze wpinanie

W każdym elemencie zadbaliśmy o szczegóły. By ułatwić wpinanie zmodyfikowaliśmy kształt głowicy.

W tradycyjnych karabińczykach hak jest cieńszy na końcu i grubszy u podstawy, przez co łatwo o jego przypadkowe wypięcie ze szpulki. W karabińczykach NX SERIES hak ma jednakowy przekrój na całej długości, ułatwiając wpinanie w szpulkę i uniemożliwiając samoczynne wypięcie. Wytrzymała stal jakiej użyliśmy, zapewnia odpowiednią wytrzymałość nowego haka.

Zwiększyliśmy też otwarcie, co w ogromnym stopniu ułatwia wpinanie w D-Ringi.

Zoptymalizowany z każdej strony

Oczko w karabińczykach NX SERIES jest perfekcyjnie zoptymalizowane do każdego zastosowania. Zmodyfikowaliśmy nie tylko jego wielkość,
ale i kształt, by każda z wersji lepiej działała w zastosowaniach, do jakich jest przeznaczona.

Przesunięte
mocowanie

W karabińczyku NX SERIES, przeznaczonym do butli stage
i manometru, przesunęliśmy mocowanie poza oś karabińczyka, by nic nie ograniczało przestrzeni i tak dobraliśmy wielkość oczka, by łatwo włożyć do niego palec w grubej rękawicy.

Kompaktowe
oczko

W małym karabińczyku NX SERIES zmniejszyliśmy wielkość oczka dokładnie na tyle, by było łatwo zamocować go do węży, głowic lamp czy innych akcesoriów. Jednocześnie kompaktowe oczko mniej przeszkadza przy manipulowaniu karabińczykiem.

Całkowicie odporny na rdzę

Doskonałe materiały to jeden z kluczowych elementów w produktach NX SERIES. Nigdy na nich nie oszczędzamy, bo to od nich zależy bezpieczeństwo.

W karabińczykach NX SERIES każdy z elementów, wliczając w to sprężynę, wykonany został ze stali kwasoodpornej, przeznaczonej specjalnie do pracy w warunkach morskich.

Dzięki zastosowaniu stali wysokostopowej o podwyższonej wytrzymałości, mogliśmy znacząco zmniejszyć wagę nowych karabińczyków, zapewniając im jednocześnie większą wytrzymałość.

Dostępny w wersjach

Duży karabińczyk NX Series

To wersja idealna do butli dekompresyjnych oraz jako dolne karabińczyki do butli sidemount. Sprawdzą się również jako górne karabińczyki przy butlach stage w czasie nurkowania w zimnej wodzie.

Jeśli nurkujesz w konfiguracji Hogarthian i preferujesz większy karabińczyk do Twojego manometru, ta wersja jest idealna.

Mały karabińczyk NX Series

Ta wersja sprawdzi się idealnie do mocowania drugiego stopnia automatu, zapasowych latarek, akcesoriów oraz aparatów.

Kompaktowe oczko ma wymiar dobrany specjalnie pod kątem mocowania węży i akcesoriów przy pomocy węzła wykonanego z linki lub opasek z tworzywa.

Podwójny karabińczyk NX Series

Wersja dwustronna to jeden z najbardziej przydatnych i wszechstronnych karabińczyków.

Jest idealny do mocowania kieszeni sidemount, zabezpieczania akcesoriów w kieszeni suchego skafandra czy do szpulki używanej z bojką.

Gdzie kupić?

Store locator

Wejdź tutaj, aby znaleźć lokalnego dostawcę.

Wybierz kraj

pokaż–