XDEEP
Exploration Support Program

Mimo iż świat stał się globalną wioską, środowisko, które wszyscy pokochaliśmy, nadal kryje wiele tajemnic. Oceany, morza, jeziora kryją tysiące nieodkrytych wraków. Niezliczone kilometry zalanych jaskiń i sztolni wciąż czekają na odkrycie. Najgłębsza jednak tajemnica, kryje się w nas samych – jak daleko możemy jeszcze dotrzeć w nurkowaniu?

Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dlatego też z zapałem wspieramy projekty, które przesuwają dalej granice w nurkowaniu, wyznaczają nowe ścieżki lub też chronią miejsca, w których nurkujemy.

HONGU EAST
2012

Nurkowanie w Himalajach to ogromne wyzwanie. Wyprawa Houngu East 2012 w ramach projektu Korona Jezior Ziemi miała na celu nurkowanie na wysokości 5270 m n.p.m. i musiała się więc zmierzyć ze skrajnie niekorzystnym środowiskiem i ogromnymi wyzwaniami logistycznymi.

Członkowie zespołu wybrali konfigurację STEALTH 2.0 sidemount, która doskonale sprostała wysokim wymaganiom narzucanym przez ekstremalne zimno która doskonale sprostała wysokim wymaganiom narzucanym przez ekstremalne zimno oraz bardzo dużą wysokość na jakiej odbywało sie nurkowanie.

Projekt
Mahafaly Karst

Mahafaly Karst to wapienny płaskowyż położony na południu Madagaskaru, o którym wiadomo było że znajduje się tam wiele jaskiń. W 2013 i 2014 roku międzynarodowy zespół dokonał pierwszej eksploracji płaskowyżu.

Używając systemów sidemount STEALTH 2.0 Classic oraz STEALTH 2.0 Tec zespół dokonał odkryć na niespotykaną dotąd skalę.

Nevado Tres Cruces 2015 MedExpedition

Nurkowanie w kraterze wulkanu na Chilijskiej pustyni, nawet wygasłego, to duży wyczyn. Dodając do tego wysokość 5907 m n.p.m., na której jeszcze nikt nie nurkował, mamy pełny obraz ogromnych wyzwań, jakim musiała sprostać wyprawa Nevado Tres Cruces.

STEALTH 2.0 Classic Setup został wybrany ze względu na wymaganą niezawodność i lekkość, by zbadać jedno z najwyżej położonych jezior świata.

Nurkowanie Ahmeda Gabra
na 332.35 m

18 września 2014, Ahmed Gabr ustanowił rekord świata w nurkowaniu na obiegu otwartym nurkując na głębokość 332.35 metrów.

Ahmed używał systemu XDEEP STEALTH 2.0 Classic w fazie dekompresyjnej rekordowego nurkowania, natomiast większość zespołu wspierającego używała zestawów HYDROS 50 i STEALTH 2.0.

Sea Shepherd Operacja Milargo

Projekt „Operacja Milargo” realizowany przez organizację Sea Shepherd ma na celu ochronę krytycznie zagrożonego morświna z gatunku vaquita porpoise w Zatoce Meksykańskiej. Populacja tego ginącego z powodu sieci rybackich gatunku spadła poniżej 97 sztuk.

XDEEP wsparł operację zestawami ZEOS by wspomóc ochronę tego krytycznie zagrożonego gatunku.

Expedition Bjuralven 2016

Project Antillothrix 2016

Magadascar Karst Expedition 2017

Projekty, które wsparliśmy:

Zgłoś projekt

Jakie projekty wspieramy:

  1. Wyzwania sportowe w nurkowaniu technicznym.
  2. Eksplorację niezbadanych wraków, zalanych jaskiń i sztolni oraz odległych miejsc nurkowych.
  3. Ochronę środowiska podwodnego.
XDEEP Exploration Support Program wspiera projekty eksploracyjne, badawcze i w zakresie ochrony środowiska podwodnego realizowane na całym świecie. Ciągle szukamy nowych projektów, które możemy wsprzeć. Jeżeli realizujesz sam lub uczestniczysz w ciekawym projekcie i uważasz, że nasze wsparcie mogłoby Ci pomóc, wypełnij poniższą aplikację.
Informacje o projekcie
Wsparcie XDEEP
Twoje dane kontaktowe